piątek, 20 lutego 2015

(Nie) kosmetycznie - Dermasova - Twoja skóra śpi spokojnie

Na Noworocznym Spotkaniu Blogerskim w Sosnowcu (relacja) otrzymałyśmy do testów między innymi rękawiczki marki Dermasova. Szczerze mówiąc zupełnie nie wiedziałam jak się do tej recenzji zabrać, nie mam bowiem problemów z atopowym zapaleniem skóry, a skóra moich dłoni nie jest bardzo problematyczna, najczęściej wystarcza jej zwykły krem do rąk. Dlatego też post nie będzie typową recenzją, a bardziej informacją na temat produktu z kilkoma tylko drobnymi uwagami z mojego osobistego doświadczenia. Mimo wszystko mam nadzieję, że będziecie zainteresowani, zapraszam więc do lektury.

Produkty marki Dermasova zostały stworzone z myślą o osobach, w szczególności dzieciach, cierpiących na AZS, czyli atopowe zapalenie skóry.
Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) to przewlekłe nawrotowe schorzenie rozpoczynające się przeważnie w wieku dziecięcym. Atopowe zapalenie skóry i jego leczenie stanowi jedno z ważniejszych problemów XXI. wieku.
Podstawowymi objawami atopowego zapalenia skóry są: nadmierna suchość skóry (efekt nieprawidłowej syntezy lipidów w naskórku w wyniku czego uszkodzona jest mechaniczna bariera ochronna skóry i zwiększona jest przeznaskórkowa utrata wody) oraz znaczne obniżenie tolerancji świądu. „Skóra atopowa” – tak lekarze nazywają skórę o takich cechach. W fazie ostrej choroby pojawiają się zmiany skórne, które mają charakter wysiękowy, a w fazie przewlekłej choroby mamy do czynienia z suchymi ogniskami wyprysku atopowego.


Linia produktów DERMASOVA powstała w wyniku chęci pomocy dziewczynce chorej właśnie na AZS.
Produkty tej linii uszyte są z Materiału Evolon®, który ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale.
Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędna, w celu wykluczenia nadkażenia m.in. bakteryjnego, które jest częste przy atopowym zapaleniu skóry.

Celem marki jest zaproponowanie rodzicom dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry takiej bielizny nocnej, która wspomaga leczenie chorej skóry (azs u dzieci). W ofercie firmy znajduje się odzież dla atopika o sprawdzonym działaniu antyroztoczowym oraz zapobiegającym rozwojowi grzybów i bakterii na skórzewłaściwości Evolon® w tym zakresie nie budzą żadnych wątpliwości. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty.
W leczeniu atopowego zapalenia skóry nie bez znaczenia jest również wsparcie emocjonalne dziecka, badania naukowe wskazują bowiem na fakt, że AZS u dzieci pogłębia się w wyniku stresu. Noszenie piżamki, która nie będzie kojarzyć się z bandażami, może wspomóc dziecko w trudnym procesie choroby. Dzięki temu nie jest ono narażone na to, że jego życie będzie wypełnione samym procesem leczenia skóry – największego z naszych organów.


Co mówi producent? (www) 
Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA.
pomagają osobom dorosłym pielęgnować podrażnioną skórę dłoni.

Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA wspomagają walkę z chorobami skóry, w szczególności z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Mogą pomóc osobom uczulonym na roztocza, czy chorującym na inne choroby skóry, w tym na wyprysk z podrażnienia.

DERMASOVA ma właściwości antyalergiczne i jest całkowicie bezpieczną metodą wspomagającą leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla skóry cierpiącej z powodu atopowego zapalenia skóry i wyprysku z podrażnienia. 
DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne stanowią uzupełnienie ochrony skóry, szczególnie w sytuacji kiedy na co dzień z powodów zawodowych nie jesteśmy w stanie wyeliminować czynników drażniących. Naszym celem jest zaproponowanie dorosłym osobom, które cierpią z powodu atopowego zapalenia skóry i innych chorób skóry, dodatkowego, oprócz konwencjonalnego leczenia, sposobu wspomagania leczenia chorej skóry.
Rozmiary: S, M, L, XL
Cena: od 39,00 zł do 47,00 zł (w zależności od rozmiaru)
Dostępność: on-line, na stronie producenta DEMASOVA


W kilku słowach: 
Rękawiczki uszyte są z bardzo przyjemnego dla skóry, miękkiego materiału. Osobiście używałam ich nakładając rękawiczki na potraktowane wcześniej peelingiem i sowicie pokryte kremem nawilżającym dłonie. Po zabiegu skóra dłoni była przyjemnie miękka, doskonale nawilżona i gładka, choć trudno mi zweryfikować na ile był to efekt samego zabiegu a na ile rękawiczek. Zabieg taki sam w sobie jest mocno nawilżający i ja nie widzę większej różnicy w efektach z zastosowaniem rękawiczek czy bez nich. Osobiście odczuwałam podczas zabiegu delikatny efekt chłodzenia, nie wiem czy to kwestia odczucia, czy rzeczywiście produkt tak działa. Niestety trudno mi zweryfikować również ich działanie antyroztoczowe (musiałabym zrobić badania pod mikroskopem) czy też przynoszące ulgę przy ASZ, bo jak wspomniałam, nie cierpię na takie problemy skórne. Moje rękawiczki są też dla mnie ciut za małe (otrzymałam rozmiar "M", dlatego ciężko było je nałożyć na pokrytą grubą warstwą kremu dłonie.
Rękawiczki można prać w pralce w temperaturze 95 stopni, producent zaleca je wyprać lub wywietrzyć również przed pierwszym użyciem. 

Ocena ogólna:
Z uwagi na fakt iż nie mam wielkich problemów ze skórą dłoni, a tym bardziej z AZS, powstrzymam się od końcowej oceny tego produktu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bardzo dziękuję oraz producentowi marki DERMASOVA za możliwość przetestowania produktu.
Opinia jest subiektywna, a fakt otrzymania produktu nieodpłatnie nie miał na nią wpływu.


Pozdrawiam,


21 komentarzy:

 1. Wolałabym efekt rozgrzewający na okres zimowy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, zwłaszcza przy produkcie, który ma za zadanie przyspieszyć wchłanianie substancji aktywnych preparatu...

   Usuń
 2. fajny gadżet, dobrze mieć takie rękawice w domu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że na pewno doskonale sprawdzą się w przypadku AZS, albo innych skórnych reakcji alergicznych, jak również przy mocnym przesuszeniu skóry.

   Usuń
 3. Ja też nie znalazłam do nich zastosowania u siebie, dlatego oddałam cioci, która cierpi na silną egzemę. Z tego co wiem to rękawiczki u niej się sprawdzają, ale trochę mało wygodne są ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Trudno zweryfikować działanie produktu, jeśli nie cierpi się na przypadłość, w której leczeniu ma pomagać :)

   Usuń
 5. tylko współczuć tym co mają AZS ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, jest to bardzo dokuczliwa przypadłość.

   Usuń
 6. Nie mam takich problemów zdrowotnych, ale dobrze że istnieją produkty które pomagają osobom na nie cierpiącym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na szczęście nie mam takiego problemu,ale dobrze że powstają takie przyjazne dzieciom produkty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Przypadłość ta jest bardzo uciążliwa, zwłaszcza dla dzieci.

   Usuń
 8. mielismy przescieradło było bardzo fajne

  OdpowiedzUsuń
 9. Polecę znajomej, która ma AZS.

  OdpowiedzUsuń